Szczęśliwa Trzynastka SZOKu

W dniach 19-20 maja 2018 odbyła się ósma edycja Rawickiego Festiwalu Sportu w Rawiczu. Nigdzie indziej nie ma imprezy, podczas której rywalizacja odbywa się jednocześnie w 8 dyscyplinach sportowych, w czasie 24 godzin, bez przerwy. Przy okazji, brawa dla organizatorów i koordynatorów poszczególnych dyscyplin – wszystko zawsze zapięte na ostatni guzik i działa, jak w zegarku.
Był to trzeci start drużyny MUKS SZOK Bojanowo w składzie: Darek Kostrzewski, Alicja Kozłowska, Dawid Krause, Przemek Krygier, Piotr Kycia, Karol Łukowiak, Karol Matysiak, Tomek Niepiekło, Mateusz Poprawski oraz Magdalena Zuter.
Poziom rywalizacji był najwyższy, jak do tej pory. Nasza drużyna zajęła dobre, szczęśliwe, trzynaste miejsce, na 29 drużyn. Tym razem udało się pokonać 119 pętli czyli dystans 333,20 km. Każdy zawodnik pokonał 12 okrążeń (2,800 m) czyli dystans 33,60 km, oprócz kapitana (11 okrążeń). Dla porównania – na zeszłoroczne 6 miejsce składało się 121 okrążeń. W tym roku drużyna, która zajęła 6 pozycję przebiegła 135 pętli.
Niepewna pogoda na szczęście dopisała. Było słonecznie w dzień, ale nie upalnie. W nocy było bardzo zimno, ale bez wiatru więc bardzo znośnie do biegania. To niesamowite, że w niedzielę rano, gdy po nocy wstaje słońce, każdy wskrzesza w sobie moce, jakby dopiero zawody się zaczynały. Bez snu, odpoczynku, ciągle w gotowości, ze ściśniętym żołądkiem, na ogromnym zmęczeniu. Skąd się to bierze? Każdy sam w sobie ma na to odpowiedź. Polecamy mieć pasje i spełniać marzenia!!

Jednocześnie informujemy, że reprezentanci klubu oraz mieszkańcy Bojanowa zaprezentowali się w innych dyscyplinach Festiwalu.
Spora grupa rowerzystów przez 24h kręciła pętle o długości 55km na Maratonie rowerowym. Pomarańczowe koszulki można było również zauważyć podczas Sztafety Rowerowej, która odbywała się wewnątrz rawickich plant. Gościnnie z ekipą Szoku pedałowali przyjaciele z Głogowa i Lądka Zdroju.
Padło wiele rekordów życiowych w długości przejechanych kilometrów. Wielu mogło zasmakować niełatwej jazdy nocnej.
Na uwagę zasługuje tutaj 2 miejsce w kategorii kobiet naszej zawodniczki Stasi Czarkowskiej.
Pomarańczowe koszulki można było również zauważyć podczas Sztafety Rowerowej, która odbywała się wewnątrz rawickich plant. Najmłodsze zawodniczki podziwiały rawickie planty z przyczepki.
W godzinach wieczornych na boisku piłkarskim swoje mecze rozgrywała grupa Młodzików pod okiem trenera Tomasza Rybarczyka.

Dziękujemy przede wszystkim za kibicowanie. Jak co roku – na kibiców zawsze można liczyć!! To bardzo ważne wsparcie.
Ogromne podziękowania dla Zarządu Klubu za sponsorowanie startu biegaczy i za szelki odblaskowe dla rowerzystów; Life in run Zielona Góra za niezastąpione kulki mocy i batony – polecamy!! Taverna El Greco w Rawiczu za pyszną zupę szparagową – polecamy!! Tomkowi Jankowiakowi z T&T Chłodnictwo Sp. C Jankowiak, Jańczak za wóz techniczny i za dowóz posiłków; Izie Jankowiak za świetne zdjęcia oraz pyszną kaszę nad ranem – ten posiłek to strzał w dziesiątkę!! Tomkowi, Mateuszowi, Karolowi i Radkowi za pomoc w zorganizowaniu festiwalowej bazy.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w tym niełatwym przedsięwzięciu!!

Za rok wystartujemy!! Może również w nieco innej formie!! Bądźcie z nami!!

Więcej zdjęć można znaleźć u fotografa Macko Maj