Julia Świrbutowicz zwycięża na 200 m ppł podczas mityngu NESTLE CUP w Warszawie

W dniach 12-13 września w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zagościło blisko sześciuset młodych sportowców z całej Polski, aby rywalizować w Finale Nestle Cup.

Specyficzna formuła tych zawodów kładła nacisk na wszechstronność u najmłodszej grupy rocznika, 2007 czyli wieloboju (60m , skok w dal, rzut piłką lekarską w przód oraz sztafeta 8x 200m, czyli różnorodne umiejętności lekkoatletyczne szczególnie pożądane zwłaszcza u młodych adeptów tej wymagającej, ale i jakże pięknej dyscypliny. Starsze roczniki 2006, 2005 rywalizowały w jednej konkurencji reprezentując swoje województwo. Roczniki 2004, 2003 były brane z tak zwanego rankingu, czyli pierwsza „8” w kraju w danej konkurencji.

Na zawody zostały powołane dwie zawodniczki z klubu MUKS Szok Bojanowo Julia Świrbutowicz rocz. 2003 oraz Zofia Ratajczak rocz. 2007 reprezentując województwo Wielkopolskie.

Wielki sukces odniosła Julia Świrbutowicz zwyciężając w biegu na 200 ppł z czasem 29.71 s. poprawiając swój rekord życiowy.

Zofia Ratajczak startowała w wieloboju drużynowym gdzie powołano 4 chłopców i 4 dziewczynki, ostatecznie drużyna zajęła 10 miejsce na 16 województw. Był to bardzo udany sprawdzian i przygoda dla tak młodych zawodników na takiej dużej imprezie.

Województwo Wielkopolskie ostatecznie po wszystkich startach zawodników zajęło 7 miejsce.

Całą imprezę prowadził Halowy Mistrz Świata w 7- boju Sebastian Chmara.

Świetna impreza promująca lekkoatletykę dla młodych lekkoatletów.