Czwartki lekkoatletyczne w Bojanowie

SONY DSC

Przedsięwzięcie, którego celem jest propagowanie lekkoatletyki wśród najmłodszych i wyławianie talentów. W całej Polsce w czwartki odbywają dla dzieci urodzonych w latach 2005, 2006 oraz 2007 i młodsze. W tym roku rozpoczęliśmy je również w Bojanowie. Są to pierwsze takie czwartki w naszym regionie. Wyniki są wysyłane do Stowarzyszenia  „Sport Dzieci i Młodzieży“ organizacja pożytku publicznego, od początku swego działania za nadrzędny cel stawia sobie zaktywizowanie najmłodszych Polaków do uprawiania sportu. Dlatego od lat organizuje największą masową imprezę dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pod hasłem „Czwartki Lekkoatletyczne“. Wchodząc na stronę www.czwartki.pl  można porównać wyniki swoich zawodników, dzieci.

Czwartki organizuje Klub MUKS Szok Bojanowo. Koordynatorami są: Maciej Ratajczak – organizacja i Radosław Zuter – statystki, ale tak naprawdę organizatorami są rodzice, nauczyciele wychowania fizycznego z SP Bojanowo, GCKSTiR w Bojanowie oraz zawodnicy MUKS Szok, którzy sędziują zawody, Zapraszamy dzieci z w/w roczników z rodzicami na start, bo każdy może wziąć w nich udział. Rodziców, którzy chcą pomóc w trakcie zawodów również serdecznie zapraszamy.

Podczas ostatnich zawodów udział wzięło około 100 dzieci z 5 szkół. Po każdym czwartku dzieci, które zajmują pierwsze 3 miejsca w swojej konkurencji i roczniku otrzymują medale oraz dyplomy ufundowane przez MUKS Szok Bojanowo. Nagrodą dla najlepszych dzieci jest udział w Ogólnopolskim Finale Czwartków lekkoatletycznych, które odbywają się w Łodzi i w przyszłym roku kilku naszych zawodników z naszych czwartków weźmie w nim udział.

Wyniki czwartków z dnia 14 września 2017:
60m 300m 600m 1000m rzut_piłeczką skok_w_dal

Wyniki czwartków z dnia 21 września 2017:
60m 300m 600m 1000m rzut_piłeczką skok_w_dal

Fotorelacja z czwartków – autor Radosław Zuter

Komentowanie wyłączone.